Соціо́ніка відноситься до порівняно нового (з 1980 року) напрямку психологічних досліджень. Вона вивчає процес, яким чином обмінюється Інформація між людиною і суспільством (Інформаційний Метаболізм). Це важливо тоді, коли Енергія повинна економитись, бо в традиції Тао часто говорять про те, що Енергія людини витрачається на Мислення більше, ніж на будь-який інший вид тілесної діяльності. Аушра Ауґустінавічюте зацікавилась питанням: «Чому хороші люди, навіть за наявності взаємного бажання, так часто не можуть порозумітись між собою?». Карл Юнг у свій час описав стабільні психологічні Типи людей. А Антоній Кемпінський, критикуючи його, на противагу описав стабільні стосунки між людьми, під назвою Інформаційний Метаболізм (це як обмінюється інформація). Аушра Ауґустінавічюте взяла те, що створив Карл Юнг і об’єднала з тим, що створив Антоній Кемпінський. ЇЇ ідея полягає у створенні схеми, описанні механізму, або стабільної моделі обміну інформації між людиною і суспільством. Вона створила психологічну модель Типу Інформаційного Метаболізму (ТІМ) людини, або іншими словами Соціотип (соціонічний тип). Всього за цією теорією Соціотипів є шіснадцять. Разом 16 соціотипів об’єднуються і утворюють модель суспільства під назвою Соціон, а галузь психологічних досліджень – Соціоніка.

         Тут я хочу пояснити, що Соціоніка оперує з ідеальною схемою, або моделлю психіки людини і суспільства. В реальному житті це просто схема, якою можна користуватися, вивчати і досліджувати. Ця схема дозволяє, перш за все зайвий раз переконатися,- як мудро Створена Людина і Суспільство. В суспільному житті людині доводиться вирішувати різнопланові завдання, і тому вона проходить різні випробування. Бувають, на жаль, такі ситуації коли людина йде на компроміс із своєю власною природою і це завдає шкоди і суспільству і самій людині. Соціоніка вивчає також спотворення психіки людини, або ту роль, яку людина намагається зіграти, і тоді стає видно того вовка, який ховається в овечій шкурі. Чим більший суспільний вплив має людина – тим більше вона може приносити або шкоди або користи для суспільства, це залежить від якості самої людини.

         Використати знання про свій ТІМ можна при виборі життєвого шляху, професійній орієнтації, виборі партнера і т.д. Знання вашого ТІМ і ТІМ іншої людини дає можливість зрозуміти схему взаємодії між двома ТІМ. Це може бути корисним при вирішенні питань сумісності в будь якому колективі, а також в сім’ї.

  Сімейне консультування – одна з найбільш делікатних сфер, власне кажучи Соціоніка й виникла при вирішенні цього досить не простого питання, і таких питань виникає все більше. Справа в тому, що наукові дослідження доводять те, що вроджений ТІМ не змінюється протягом життя людини в суспільстві. Цю обставину варто враховувати. Знаннями про себе і про взаємини з іншою людиною можна користуватися, досліджувати і вивчати. Ці знання можуть давати відповідь на багато, як і особистих питань, так і питань поліпшення взаємин.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!