Вчені з давніх давен намагаються виявляти спільні особливості деяких людей і таким чином розрізняти типи людей, або класифікувати їх. Швейцарський психоаналітик Карл Юнг у своїй роботі класифікує людей із використанням чотирьох психічних функцій, це такі як Логіка й Етика – раціональні, Інтуїція й Сенсорика – ірраціональні. П’яту функцію психіки людини він називає трансцендентною, яка об’єднує чотири психічні функції (неявні з явними) та в результаті дії цієї функції забезпечується цілісний і гармонійний стан душі людини. Також Карл Юнг помічає інтровертованість людини (спрямованість уваги всередину) й екстравертованість людини (спрямованість уваги назовні). На цій основі виникла галузь психології під назвою Соціоніка . Кожен тип людини має свої особливості, це такі сильні й слабкі сторони психіки, які можна дізнатися. Знати свій вроджений тип сприйняття й передачі інформації в суспільстві, або іншими словами Тип інформаційного метаболізму (ТІМ) особливо важливо для екстремальних ситуацій, або в час прийняття людиною життєво важливих рішень. Типи людей у суспільстві, або соціотипи є різні, але по класифікації, яку зробив Карл Юнг їх всього 16. Між собою люди також мають закономірності стосунків, 16 видів стосунків і знати про це в сім’ї, або в колективі часом буває корисно та разом з тим цікаво. Важливо знати свій власний ТІМ, бо в традиції Тао відомо, що мислення споживає більше енергії людини, ніж будь-який інший вид тілесної діяльности.

         Коли людина використовує сильні сторони – тоді економить енергію, тому що може ефективно їх використовувати, і в результаті відчуває себе сильнішою та витривалішою. Але коли використовує слабкі сторони – тоді втрачає енергію швидко й неефективно, тому відчуває себе слабкою та втомленою. Людина може використовувати свої сильні сторони легко протягом тривалого періоду часу. Слабкі сторони варто знати, щоб використовувати їх короткий період часу, а потім знову переходити на сильні сторони. Так мудро й цілісно створено людське суспільство, що кожна людина може використовувати свої сильні сторони дуже легко й ефективно, так, щоб допомогти іншим. З боку слабких сторін, людина часто хоче, і часом з нетерпінням чекає допомоги від інших.

Коли людина піклується про гармонію свого фізичного тіла та душі зі Святим Духом, то отримує приємні легкі й радісні відчуття своєї цілісности. Для цієї праці можна усамітнюватися, а також для підсилення творення відчуття цілісности любові й миру молитися, або проводити медитацію разом з людьми, які також бажають і вміють проводити цей легкий стан у зібранні людей, або дистанційно. Людина в стані трансу більшість уваги утримує в собі, і за допомогою свого внутрішнього погляду може намагатися побачити весь Всесвіт. Коли довгий час людина знаходиться за межами суспільства, живе усамітнено, тоді суспільні питання менше відволікають. У цьому випадку питання духовного зростання та гармонії з самим собою може надихнути в більшій мірі.

         Що ж відбувається з гармонією фізичного тіла, душі й духу коли людина знаходимося в суспільстві? Тут часто людина починає говорити вже про економію душевних сил і про збереження цілісної гармонії душі. Бо коли мало душевних сил, тоді людина починає втрачати приємні, легкі й радісні відчуття, згодом відчуває втому та починає думати про причини втрати душевних сил і згодом про стан свого здоров’я. Постає питання, як можна економити свою енергію й ефективно використовувати свої сили в суспільстві? Для вирішення цього питання виникає необхідність знати свої слабкі та сильні сторони для того, щоб їх раціонально розвивати. У психології відомі знання про 16 соціотипів, і ними можна користуватися, визначати і вивчати свій соціотип , тобто знати більше про себе для досягнення гармонійного стану цілісно – явного з неявним, видимого з невидимим, реального з нереальним.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!